• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Teknoloji ve Yazılım Dersi

 

Sitemizin kullanımı

Özellikle uzaktan eğitim döneminde Bilişim Teknolojileri kullanımının çoğu zaman hissettik. Sonuçta öğrencilere gösterip yaptırmamız gereken bir çok şey vardı. Ve bu sene destekleme kursu açılmayacağında hesaba katarsak, eksiklikler katlanarak büyümekte. Eba bir noktaya kadar belki, belki de google öğrencilerimizin yardımına yetişti. Gördüğümüz bu eksikliği tamamlamak üzere sitemizi kurduk. 

24-29 ağustos seminer haftası ve 21-25 eylül tarihleri arasındaki uyum sürecinden sonra müfredatımızın netleşmesiyle paylaşımlarımızı burdan yapacağız. 

Bilişim Teknolojileri dersimizin konularını hafta hafta burda ele alacağız.

Anlatımlarımız;

1 sayfalık özet (PDF),

1 etkinlik (learningapps üzerinden, dilerse öğrencilerimiz şimdiden diğer derslerin etkinliklerini kontrol edebilirler, gayet güzel öğretmen çalışmaları var farklı derslerden. )

1 sunu veya video (15-20 sunu veya 15-20 dk video şeklinde youtube linki)

 

İlkokul öğrencilerimize de şu şekilde desteğimiz olacak. 2 ve 3. sınıf düzeyinde haftalık 9-10 sayfalık tüm dersleri kapsayan o haftanın eba konularını da içine alan 1 döküman, farklı sitelerden harmanlanarak düzenlenmiş 

4. sınıfların tüm derslerine yönelik yukardaki şekilde hem döküman, hem etkinlik (4e giden öğrencim olduğu için) ayrıca ingilizceye de ağırlık vermek istiyoruz; tabi uzaktan eğitim süreci uzun olursa. 

1.sınıflarda yine velilerimize rehberlik amacıyla eba konularından ve okuma yazmaya yönelik çalışmalar yapmak istiyorum.

  
183 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret6217
Hava Durumu
Saat